V Liceum Ogól­nok­sz­tałcące okaza­ło się najlep­sze w pół­fi­nałowych roz­gry­wkach wojew­ódz­kich w piłce ręcznej chłopców. W finale biel­szczanie upo­rali się ze szczy­p­i­or­nista­mi z Żor.

 

Pół­fi­nałowy turniej pił­ki ręcznej na szczeblu wojew­ódzkim odbył się w Raci­borzu, w hali Are­na Rafako, dnia 21.03.2013. Do zawodów stanęły cztery ekipy, które okaza­ły się najlep­sze w swoich regionach. Fawory­tem była druży­na z Biel­s­ka-Białej, która już w poprzed­nim roku pokaza­ła swo­ją siłę na tym etapie roz­gry­wek, które także odbyły się w naszym mieś­cie. Oprócz biel­szczan oglą­dać mogliśmy także zespół reprezen­tu­ją­cy gospo­darzy Zespół Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych z Raci­borza, Zespół Szkół Budowlanych z Żor oraz Zespół Szkoł Zawodowych z Jas­trzębia Zdroju.


Turniej został zaplanowany sys­te­mem pucharowym, najpierw roze­gra­no mecze pół­fi­nałowe, a następ­nie spotkanie o III miejsce i wiel­ki finał.

Pół­fi­nały:
V LO BB — ZSBiRR R‑rz 19:11 (15:5)
ZSB Żory — ZSZ Jas­trzę­bie 16:13 (8:6)

Mecz o III miejsce:
ZSZ Jas­trzę­bie — ZSBiRR 12:7 (6:3)

Finał:
ZSB Żory — V LO BB 13:16 (4:8)

Skład zwycięzców: Krzysztof Stokłosa, Bartłomiej Korzeniows­ki, Piotr Cza­jkows­ki, Mateusz Więcław, Jakub Zgrzeb­nic­ki, Kamil Jodłows­ki, Jakub Bor­gosz, Fil­ip Bąk, Sła­womir Mucha, Grz­gorz Pyclik. Tren­er: Kot­niś

Skład ZSBiRR Racibórz: Paweł Niewr­zoł, Patrick Gwóźdź, Syl­west­er Miaz­ga, Daniel Las­ka, Patrick Żemel­ka, Patryk Grzesiczek, Jakub Lewandows­ki, Kamil Knu­ra, Mikołaj Zawa­da, Denis Grusz­ka, Paweł Gawełek, Paweł Gocyła, Tomasz Witek, Marcin Gai­da. Tren­er: Witold Galiński

CategoryBez kategorii
Logo_footer   
     © 2022 OSiR Racibórz

Realizacja R-Media     

Skip to content