GOSiRKi Piaseczno, Pogoń Women Szczecin, Unia Racibórz i Gol Częstochowa to zespoły, które 9 grudnia zmierzą się w Raciborzu w finale XXXIII Halowych Mistrzostw Polski Kobiet w piłce nożnej.

W dniach 24–25.11.2012 rozegrano turnieje eliminacyjne w czterech miastach Polski. Zespół z Piaseczna swoje mecze rozgrywał w Olsztynie, gdzie w pokonanym polu pozostawił ekipy GKS Górnik Łęczna, MUKS Praga Warszawa oraz OKS Stomil Olsztyn. Pogoń Szczecin okazała się najlepsza w turnieju koszalińskim, a jej przeciwnikami były zespoły UKS Victoria SP 2 Sianów, MKS Olimpia Szczecin i KS Sztorm Gdynia. Niezbyt gościnne okazały się z kolei piłkarki ISD AJD Gol Częstochowa, które jako gospodynie turnieju eliminacyjnego nie dały żadnych szans swoim przeciwniczkom wygrywając wszystkie swoje mecze. W Częstochowie oprócz pierwszego zespołu ISD AJD Gol wystąpiły także: LKS Rolnik B. Głogówek, TS Mitech Żywiec, LKS Ceramika Opoczno, ISD AJD Gol II Częstochowa, KS Czarni Sucha Góra, 1. FC AZS AWF Katowice oraz ULKS Bogdańczowice.

Raciborskich kibiców najbardziej interesował jednak turniej rozgrywany w hali Bronowianki w Krakowie. Tam właśnie do walki o finał stanęły piłkarki RTP Unia. W pierwszej fazie turnieju musiały uporać się z rywalkami w podgrupie B. Raciborzanki bez problemu wygrały swoje spotkania i z pierwszego miejsca awansowały do półfinału. W półfinale nie miały litości dla drużyny z Nowego Sącza, a w finale rozbiły akademiczki z Krakowa.

Podgrupa B:
Unia Racibórz — Podgórze Kraków 6:0
Unia Racibórz — Wanda Kraków 4:0
Unia Racibórz — Zielonka Wrząsowice 16:1
Półfinał:
Starówka Nowy Sącz — Unia Racibórz 0:7
Finał:
AZS UJ Kraków — Unia Racibórz 2:7


Har­mono­gram gier turnieju finałowego:

13.00 — odprawa techniczna

14.00 — otwar­cie mistrzostw

1 mecz: 14.30 — 15.05      Pogoń Szczecin Women – ISD – AJD Częs­to­chowa                     
2 mecz: 15.10 — 15.45      RTP Unia Racibórz – GOSiR­Ki Piaseczno

3 mecz: 16.05 — 16.40      GOSiR­Ki Piaseczno – Pogoń Szczecin Women                             
4 mecz: 16.45 — 17.20      ISD – AJD Częs­to­chowa    — RTP Unia Racibórz

5 mecz: 17.40 — 18.15      GOSiR­Ki Piaseczno — – ISD – AJD Częs­to­chowa  
6 mecz: 18.20 — 18.55      Pogoń Szczecin Women — RTP Unia Racibórz

19.00 — zakończe­nie zawodów.

Impreza połąc­zona będzie z II Wiec­zorem Mikoła­jkowym z piłkarka­mi Mis­trza Pol­s­ki. W cza­sie prz­erw między mecza­mi swój pro­gram zaprezen­tu­ją zespoły ze Sto­warzyszenia Kul­tu­ry Zie­mi Raci­borskiej, a najmłod­szym kibi­com zabawę zapewni Crazy Club.
CategoryBez kategorii
Logo_footer   
     © 2022 OSiR Racibórz

Realizacja R-Media     

Skip to content