bip

Najbliższe wydarzenia

30.04.2022 r. (Sobota) II Bitwa o Basztę - bieg OCR w Raciborzu 
Godz. 11.00

01.05.2022 r. (niedziela) Urodziny H2Ostróg

Aquapark H2Ostróg ul. Zamkowa 4

03.05.2022 r. (wtorek) Bieg Bez Granic 

Stadion OSiR ul. Zamkowa 4 godz. 14.30

Raciborskie biegi

 

 XIV Bieg Bez Granic 

 Zapisy na bieg

 

Transgraniczny turniej gier barowych

Gościmy

Ilość osób przeglądających stronę:
928059

 

Dokładnie 232 zawodników pojawiło się na starcie XIV edycji Biegu bez Granic oraz biegów towarzyszących.

 

Przypomnijmy, że 3 maja czekały na Was cztery konkurencje: Bieg główny na 10 km, bieg nordic walking oraz bieg Open na dystansie 5 km, i na końcu jednak nie mniej ważny bieg młodzieżowy na dystansie 2,5 km. Dla każdego uczestnika biegu mieliśmy przygotowane pakiety startowe, w których znajdowały się batony firmy Zmiany Zmiany - jest to firma wspierająca Stowarzyszenie Otwarte Klatki (szczegóły można sprawdzić na stronie www.otwarteklatki.pl do czego zachęcamy. Ekipa Zmiany Zmiany ufundowała również pakiety dla zwycięzców i dodatkowe upominki. Firma Polar dostarczyła nam chusty wielofukcyjne, które uczestnicy również mogli znaleźć w swoich pakietach startowych. I tak samo jak w przypadku Zmiany Zmiany, firma Polar ufundowała bony na zakupy dla zwycięzców głównych kategorii za co serdecznie dziękujemy. Nasz rodzimy Browar Zamkowy Racibórz zadbał o nasze odpowiednie nawodnienie dostarczając zawodnikom napoje PYRSK, a Wodociągi Raciborskie licznie strzegli na trasie nie tylko biegaczy, ale też i kibiców.

Zwycięzcami poszczególnych biegów byli: 

 

Bieg młodzieżowy:

1. Marta Klimasara / Dawid Balcerek

2. Zuzanna Molenda / Krzysztof Frańczuk

3. Julia Słobodzian / Jakub Sochacki

Bieg Open:

1. Roksana Orzyszek / Marek Michna

2. Barbara Rataj / Paveł Jeziorski

3. Ela Liszka / Olivier Lokajczyk

Nordic Walking:

1. Ewa Różewicz / Tomasz Marczak

2. Aleksandra Mandrysz / Bogdan Cyrus

3. Ewelina Cetera / Marian Małka

Bieg główny:

1. Joanna Griman / Marcin Ciepłak

2. Michalina Mendecka-Zejdler / Roberto Dimiccoli

3. Michalina Janowska / Damian Drozdż

 

Oprócz nagród głównych, staraliśmy się podtrzymać kategorie, które były w poprzednich latach bardzo mocno obsadzone: 

 

Kategorie wiekowe:

K 18-29

1. Judyta Rębisz

2. Dominika Bura

3. Agnieszka Piątek

K 30-39

1. Michalina Mendecka-Zejdler

2. Michalina Janowska

3. Dominika Pacak

K 40-49

1. Joanna Griman

2. Bożena Walaszek

3. Agnieszka Rębisz

K 50-59

1. Urszula Cieślikiewicz

2. Bożena Mandycz

3.

K 60-99

1. Anna Pastucha

2. Ewa Różewicz

3. Małgorzata Trawińska

 

Czas na kategorie męskie: 

 

M 1-19

1. Sasha Kasprzyk

M 20-29

1. Mateusz Fliegert

2. Kamil Bednorz

3. Adrian Kostuch

M 30-39

1. Marcin Ciepłak

2. Roberto Dimiccoli

3. Damian Drożdż

M 40-49

1. Tomasz Koteluk

2. Wojciech Szymura

3. Krzysztof Piontek

M 50-59

1. Mariusz Rębisz

2. Arkadiusz Kubik

3. Andrzej Grzesik

M 60-99

1. Maciej Ciepłak

2. Andrzej Wybraniec

3. Maksymilian Jasiński

 

Osobno sklasyfikowani byli również niepełnosprawni:

 

Kobiety / Mężczyźni

1. Dominika Pacak / Michał Kampik

2. Anna Pastucha / Martin Bedrunka

3. Urszula Cieslikiewicz / Marcin Born

Mieszkanka / Mieszkaniec Raciborza

1. Judyta Rębisz / Roberto Dimiccoli

2. Dominika Pacak / Jarosław Fajger

3. Agnieszka Piątek / Mariusz Rębisz

Straż Graniczna:

1. Wioleta Mieszczak / Kamil Bednorz

2. Agnieszka Piątek / Adam Kurek

3. Magda Widurska / Eugeniusz Słobodzian

 

Dziękujemy za wsparcie:
Miastu Racibórz, TEB Edukacja Racibórz, Browar Zamkowy Racibórz,Wodociągi Raciborskie, Polar, Zmiany Zmiany, PK Racibórz, Straż Miejska Racibórz, Policja Racibórz
Straż Graniczna w Raciborzu
Ochotnicza Straż Pożarna - OSP.pl z Raciborza i okolic: OSP Markowice, OSP Brzezie, OSP Gamów, OSP Modzurów, OSP Sławików, OSP Strzybnik, OSP Sudół, OSP Studzienna, OSP Rudnik, OSP Brzeźnica, OSP Miedonia
Wolontariusze!
Bez Was nie udałoby się nam zorganizować tak wielkiego wydarzenia!

 

 

Ekipa OSiR Racibórz