bip

Najbliższe wydarzenia

 7.03 - Dzień Kobiet w Kajaku, g. 11:00 

 

 

 

 

 

 

 

Raciborskie biegi

Gościmy

Ilość osób przeglądających stronę:
749688

 

Lato nad Bałtykiem
Szeroka piaszczysta plaża, wyjątkowy klimat, domowe jedzenie, cisza, spokój i relaks. Daj się skusić ofercie rodzinnego wypoczynku jaką przygotowało dla Ciebie miasto Racibórz i Ośrodek Sportu i Rekreacji. Startujemy już 2 czerwca!

W tym roku dla zainteresowanych dostępne są dwie oferty pobytu: przedsezonowa – wynajem na doby oraz sezonowa – tygodniowe turnusy.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i możliwością spędzenia lata w Pleśnej. 

Czytaj więcej...

Zgodnie z nowymi obostrzeniami, zawartymi w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 25.03.2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2021 r. poz. 546), korzystanie z obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu zostaje zawieszone, z wyjątkiem sytuacji opisanej w rozporządzeniu.

Poniżej treść rozporządzenia dot. sportu:

Do dnia 9 kwietnia 2021 r. prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 93.0) polegającej na organizacji współzawodnictwa Dziennik Ustaw – 2 – Poz. 546 sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego lub działalności obiektów sportowych (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 93.11.Z), jest dopuszczalne po spełnieniu łącznie następujących warunków:

1) wyłącznie w przypadku sportu zawodowego w rozumieniu art. 2 pkt 143 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu lub zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1133), lub zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy;

2) ich organizowania bez udziału publiczności.

Jeśli lubisz biegać, jeździć na rolka lub na rowerze, albo po prostu spacerujesz to zachęcamy Cię do wspólnej zabawy.
Rozpocznij z nami wiosnę aktywnie i w najbliższy weekend pokonaj możliwie jak najdłuższy dystans. Zarejestruj go za pomocą dowolnej aplikacji i wklej w komentarzu pod postem "Rozpocznij wiosnę aktywnie" do wtorku (23 marca).
Zaliczone będą pokonane kilometry pojedynczego treningu (dystansów nie sumujemy).
Na najlepszych czekają nagrody rzeczowe.
O wynikach zabawy poinformujemy na naszym facebookowym profilu.
Aktywny weekend z Osirem mały rozmiar
Tym razem Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował propozycję dla miłośników puzzli.
O co chodzi? Wyjaśniamy:
1. Przygotuj kamerę lub poproś kogoś, żeby Cie nagrał
2. Wysyp z pudełka puzzle (60 elementów) i włącz stoper. W przypadku dzieci poniżej 6 roku życia - 30 elementów.
3. Zacznij układać.
4. Po ułożeniu całości wyłącz stoper i zrób zbliżenie kamery na wyświetlacz w taki sposób, żeby widoczny był czas.
5. Wklej swój film w komentarzu pod postem PuzzloMania na facebooku OSiR
Zasady:
- Na Wasze filmiki czekamy do 26 marca.
- W zabawie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek czy płeć
- Dla najszybszych przewidziano nagrody niespodzianki. 
Puzzlomania