bip

Najbliższe wydarzenia

 7.03 - Dzień Kobiet w Kajaku, g. 11:00 

 

 

 

 

 

 

 

Raciborskie biegi

Gościmy

Ilość osób przeglądających stronę:
749659

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznym Biegu Mikołajkowym.

Startujemy 6 grudnia o godz. 11.00 na Stadinie OSiR.

Biuro zawodów czynne będzie od godz. 9.30-10.30 - zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie w dniu imprezy

Warunki udziału w biegu:

1. Każdy uczestnik musi mieć na sobie dowolny atrybutu św. Mikołaja (czapka, broda, dzwonki, sanki lub cały strój).

2. Każdy uczestnik na miejscu w biurze zawodów podpisuje oświadczenie o zdolności do udziału w biegu rekreacyjnym lub Nordic Walking przez zawodnika lub opiekuna prawnego w przypadku osoby niepełnoletniej.

3. Osoby niepełnoletnie muszą mieć dodatkowo podpisane przez rodziców lub opiekunów prawnych zgody na udział w biegu zgoda do pobrania

Zasady:

1. Każdy z uczestników ma do pokonania od 2 do 5 okrążeń o długości 400 m. (od 800 m – 2 km). Uczestnik biegu lub marszu Nordic Walking sam liczy ilość okrążeń zgodnie z zasadami Fair Play i „zasadami Św. Mikołaja”.

2. Uczestnicy Nordic Walking muszą posiadać gumowe nakładki zabezpieczające groty kijów.

3. Nie pobiera się opłaty startowej - w ramach wpisowego zachęcamy do przynoszenia artykułów (karma mokra dla psów i kotów, żwirek dla kotów, małe kocyki lub sucha karma dla kotów) na rzecz podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Raciborzu.

4. Każdy kto ukończy bieg jest zwycięzcą, a na mecie czeka go słodka niespodzianka od Św. Mikołaja. Ponadto na uczestników czekają nagrody rzeczowe.

5. Udział w biegu jest bezpłatny. Zamiast opłaty startowej Organizatorzy wspólnie ze Świętym Mikołajem będą dodatkowo wspierać schronisko dla psów w Raciborzu. Dlatego prosi się uczestników, żeby przynieśli ze sobą karmę mokrą dla psów i kotów, żwirek dla kotów, małe kocyki lub suchą karmę dla kotów (akcja nie jest obowiązkowa by wziąć udział w biegu).

 

Więcej szczegółów w regulaminie

 

plakat Bieg Mikołajkowy