bip

Najbliższe wydarzenia

 7.03 - Dzień Kobiet w Kajaku, g. 11:00 

 

 

 

 

 

 

 

Raciborskie biegi

Gościmy

Ilość osób przeglądających stronę:
749668

W minioną niedzielę (4.10) w wyniku połącznia sił: Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, Miejskiego Ośrodka Kultury, Sporti i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, Osiedla Stara Kuźnia i Lasów Państwowych, odbyły się zawody o tytył Najlepszego Grzybiarza Ziemi Raciborskiej.

 

Tytuł ten w kat. Mężczyzn obronił Michał Foremnik, drugi na podium był Krystian Michalski, a trzecie miejsce zdobył Przemysław Rodak.

 

Wśród kobiet Najlepszą Grzybiarką okazała się Ewa Gawliczek, tuż za nią uplasowała się Natalia Kuczyńska-Zacharko, a listę zwyciężczyń zamknęła Bożena Domżoł.

 

Rozegrano też kategorie dziecięcą i młodzieżową. I tak: wśród dzieci bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Czeszek, za nim kolejno na podium stanęły Nina Kieś-Wiśniewska i Dominika Chałat. A wśród młodzieży zdecydowanie najlepsza była Zuzanna Gawenda, drugie miejsce powędrowało do Jasminy Banaś, a na trzecim miejscu podium stanął Igor Kieś-Wiśniewski.

 

Po raz kolejny grzybiarze oprócz grzybów zbierali również śmieci, walcząc tym samym o miano EKO-Grzybiarza.

W tej konkurencji najwięcej kilogramów śmieci przytargała Klaudia Szymańska, a za nią kolejno na podium uplasowali się Adam Mikieta i Gabriela Laube.

 

Podczas zawodów wybrano również:

- Najmłodszego grzybiarza - ten tytuł trafił do 3-letniego Karola Czeszka

- Najbardziej doświadczonego grzybiarza i była nim Irena Stephani

- Znalazcę najokazalszego grzyba, którym okazała się Izabela Mołdawa.

 

Po wręczeniu nagród uczestnicy tradycyjnie integrowali się przy wspólnym ognisku i pieczeniu kiełbasek. Odbyła się też konkurencja w rzucaniu jajkiem, która cieszyła się ogromnym powodzeniem i dostarczyła uczestnikom wielu emocji.

 

Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować współorganizatorom wydarzenia czyli Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, Starej Kuźnii oraz Lasom Państwowym za wkład pracy, zaangażowenie i profesjonalizm, a partnerom i sponsorom - czyli Starostwu Powiatowemu w Raciborzu, firmie CampBox i firmie GrawerSzop, a także panu Adamowi Chromikowi - za okazane serce i nieocenione wsparcie.

 

Dziękujemy też wszystki uczestnikom za wytrwałość i hart ducha.

Do zobaczena w przyszłym roku.

wspólne foto