bip

Najbliższe wydarzenia

 7.03 - Dzień Kobiet w Kajaku, g. 11:00 

 

 

 

 

 

 

 

Raciborskie biegi

Gościmy

Ilość osób przeglądających stronę:
749662

Trwające warsztaty Extreme City na raciborskim skateparku pokazują, że rolkarzy, deskorolkarzy oraz miłośników hulajnóg i rowerów BMX chcących doskonalić swoje umiejętności nie brakuje. Nie brak także przykładów lekkomyślności. Jak bezpiecznie korzystać ze skateparków powiedzą policjanci z KWP Katowice podczas spotkania pn. Bezpieczny Sk8park, które już niebawem także w Raciborzu.bezpieczny skate park

 

 

Do przykładów lekkomyślności korzystających ze skateparków należą: jazda bez kasku, przecenianie swoich umiejętności, brak ostrożności, a czasem wprowadzanie na teren skate parku małych dzieci i uczenie ich tam jazdy na rowerku. Przykłady niebezpiecznych i nieodpowiedzialnych zachowań można mnożyć. Co zrobić, aby było bezpieczniej?

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach prowadzi kampanię edukacyjno-informacyjną pn. „Bezpieczny sk8park”, której głównym celem jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa użytkowników skateparków oraz pumptrucków i innych miejsc przystosowanych do ekstremalnej jazdy na rowerach, hulajnogach, deskorolkach czy łyżworolkach. Jedna z odsłon kampanii będzie miała miejsce w Raciborzu. Razem z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zachęcamy do udziału w spotkaniu. Już w najbliższy poniedziałek 3 sierpnia w godzinach 16.00 – 17.00 na Skateparku ul. Zamkowa Ośrodek Sportu i Rekreacji.